Trudnopalne materace morskie

TrudnopalnośćTo niezwykłe, ale każdy marynarz potwierdzi, że na statku, choć wokół rozciąga się bezmiar wody, największym koszmarem jaki może się się przydarzyć jest… ogień.

Dlatego na etapie wyposażania statków olbrzymie znaczenie przywiązuje się do stosowania materiałów trudnopalnych. Dotyczy to także materaców do spania.

W asortymencie Fabryki Materaców „Relaks” znajdują się dwa modele przeznaczone właśnie na statki. Łączą bezpieczeństwo z komfortem. Komponenty w nich zastosowane nie tylko, że są trudnopalne, ale aby swoje właściwości udowodnić przeszły też z powodzeniem wymagane normami unijnymi testy.

Pokrowiec materace morskiego

Efektem jest tzw. atest MED, który w tym wypadku nie jest skrótem od „medyczny”, ale od „Marine Equipment Directive”. Atest ten wydawany jest przez Polski Rejestr Statków.

Bo trudnopalność to jest właśnie to, co odróżnia materace morskie od zwykłych materaców do spania. Na przykład, w modelu Baltic Premium na stopień palności zwrócono uwagę zarówno w przypadku doboru pianki, jak i pokrowca, tworząc materac, na którym każdy marynarz nie tylko się wyśpi, ale zrobi to też bezpiecznie.

Materac trudnopalny

(Co ciekawe, materac ma standardową wysokość 18cm, istnieje jednak możliwość zmiany wysokości).

Chcesz więcej informacji? Sprawdź: Relaks, morskie materace.