Jaki materac dla małego dziecka?

Materace przeznaczone dla dzieci, takie które można włożyć do niewielkich łóżeczek, dostępne są w dwóch standardowych rozmiarach:
Dziecko na łóżeczku

  • 60/120 cm
  • 70/140 cm.

Ich wysokość (grubość) oscyluje mniej więcej w okolicach 10 cm.

Jakiego rodzaju rozwiązania mają do dyspozycji rodzice? W co mogą wyposażyć sypialnię dziecka?

Tradycyjne rozwiązanie

Rodzice, którzy są przyzwyczajeni do tradycyjnych rozwiązań mogą zwrócić swoją uwagę w stronę materacy piankowo-kokosowych.

Materac dziecięcy piankowo-kokosowy

Taki materac ma budowę warstwową (kanapkową). Pierwszą warstwą jest komfortowa pianka o wysokiej elastyczności (oczywiście, musi być atestowana przez PZH). Drugą – mata kokosowa.

Choć mata łączona jest z pianką jednostronnie, model tego rodzaju można używać korzystając z obu jego stron. Dziecko może więc sypiać albo na stronie piankowej, albo na kokosowej.

Jako że wkład materaca jest tradycyjny, także pokrowiec nawiązuje do klasyki. Pokrowiec wykonany jest z miękkiej i przyjemnej w dotyku tkaniny frotte (oczywiście także z atestem: Eko-Tex Standard 100).

Niezbędną funkcją w modelach przeznaczonych dla najmłodszych jest możliwość wyprania pokrowca.

Rozwiązanie nowoczesne

Rodzice, którzy szukają dla dziecka jeszcze większego komfortu, powinni zwrócić swój wzrok w stronę bardziej nowoczesnych rozwiązań.

Takim rozwiązaniem jest na pewno materac termoelastyczny.

Model termoelastyczny dla dzieci

Budowa takiego modelu jest także kanapkowa, przy czym komfortowa warstwa pianki o wysokiej elastyczności (jak już była mowa, atestowana przez PZH), jest łączona nie z kokosem, ale z pianką termoelastyczną, pozwalającą na inteligentne dopasowanie do ciała.

(Warto zdawać sobie sprawę, że tego rodzaju modele są jednostronne).

Pokrowiec w materacach nowego typu jest także doskonalszy, bo wykonany z tkaniny bawełnianej (Eko-Tex Standard 100 obowiązkowy) i naturalnie zdejmowany, można go wyprać.

Specyfikacja obu modeli dziecięcych jest dostępna na stronie producenta materacy do spania, firmy Relaks: kliknij, aby zobaczyć.