Bodyscan – profesjonalne doradztwo przy doborze materaca

Bodyscan
Bodyscan to bardzo precyzyjny system indywidualnego doboru materaca do spania oraz innych elementów wyposażenia łóżka. Dobór odbywa się z użyciem specjalnego urządzenia badającego parametry ciała.

Indywidualne potrzeby

Każdy człowiek jest inny, różni ludzie mają odmienną budowę ciała (nie chodzi tylko o wagę, do której tradycyjnie dobiera się materac), różne preferencje i upodobania.

Dobór materaca do ciała z pomocą Bodyscan

Bodyscan uwzględnia te różnice przy konfiguracji wyposażenia łóżka, aby stworzyć posłanie jak najlepiej dopasowane do niepowtarzalnych potrzeb konkretnej osoby.

Bodyscan – jak to się robi?

Na cały proces doboru składają się: pomiar parametrów ciała, rozmowa skierowana na ustalenie preferencji oraz końcowy etap korekty.

Pomiary ciała

Badanie z użyciem urządzenia BodyscanUrządzenie Bodyscan wyposażone jest w wagę oraz ramiona do bezdotykowego pomiaru (wykorzystuje się do tego bezpieczną podczerwień) konturów ciała.

Mierzy się: odchylenie potylicy, głębokość karku, głębokość i wysokość lordozy, szerokość głowy, szerokość i wysokość ramion, szerokość i wysokość talii i miednicy.

Rozmowa

W rozmowie zbiera się informacje i preferencjach danej osoby: ulubiona pozycja snu, preferowana twardość materaca, wrażliwość skóry, istnienie ewentualnych alergii, tolerancja na ciepło i temperaturę otoczenia.

Oczywiście w procesie doboru istotna jest także płeć i wiek osoby.

Korekta

Po pomiarach sylwetki, rozmowie i wprowadzeniu tych wszystkich danych do komputera, algorytm z tysięcy możliwych wariantów dobiera odpowiedni stelaż (podając też jego ustawienia), materac, podgłówek i kołdrę.

Taki zestaw jest teraz konfigurowany i osoba, dla której jest przeznaczony, może się na nim położyć, aby go wypróbować.

Zwykle zestaw spełnia wszystkie wymogi, jakie stawia przed dobrze dobranym łóżkiem użytkownik. Czasem na życzenie użytkownika można jeszcze dokonać drobnych zmian, np. dorzucić na materac toper termoelastyczny, albo lekko skorygować ustawienia stelaża.

Materace do Bodyscan

Materac do BodyscanW systemie dostępne są materace różnego typu, przede wszystkim modele wysokoelastyczne i lateksowe oraz termoelastyczne topery.

Materace mają zróżnicowaną twardość oraz wyposażone są w strefy twardości, przy czym strefy te są w różnych modelach różnie skonfigurowane, aby spełnić potrzeby osób zarówno z dłuższymi, jak i z krótszymi plecami.

Stelaże do Bodyscan

Stelaże do Bodyscan

Bardzo ważnym elementem całego systemu są stelaże, na których kładzie się materace. Posiadają one możliwość regulacji twardości i wysokości poszczególnych listew w strefach: barkowej, lędźwiowej oraz miednicowej.

Należy pamiętać, że precyzyjne działanie systemu opiera się nie tylko na wstępnym doborze, ale także na odpowiedniej regulacji ustawień stelaża, który pracuje na równi z materacem.

Podgłówki i kołdry Bodyscan

Odpowiedni podgłówek odpowiada za właściwą pozycję głowy i kręgów szyjnych podczas snu. Z kolei poprawna kołdra to stałość temperatury i właściwa wentylacja posłania.

Wyłącznym dystrybutorem systemu Bodyscan w Polsce jest Fabryka Materaców Relaks Sp. z o.o. z Chojnic.