Czym są materace 3D?

Materace 3DIstnieje pewien rodzaj materacy, całkiem jeszcze niedoceniany w Polsce, chociaż bardzo popularny na Zachodzie Europy. Chodzi o materace wysokoelastyczne.

Pianka wysokoelastyczna Kaltschaum (High Resiliense Foam – HR) jest co prawda wykorzystywana jako komponent przy budowie materacy termoelastycznych: jako baza stabilizująca rozłożenie nacisku (i takie kompozycje z materiałami termoelastycznymi są już bardzo popularne), ale materac wysokoelastyczny – sam w sobie – wciąż jeszcze czeka na odkrycie przez większą ilość użytkowników w Polsce.

Bo przecież modele wysokoelastyczne należą do najlepszych: są elastyczne punktowo, sprężyste, trwałe i bardzo lekkie.

Co więcej: materace wysokoelastyczne produkowane są w odmianie 3D.

W produktach 3D łączy się ze sobą specjalnie zaprojektowane, trójwymiarowe elementy piankowe, które mają różną charakterystykę i parametry. A schemat powiązania wzajemnego elementów ma jeden cel: zapewnić właściwe podparcie kręgosłupa osoby, która na takiej specjalnie opracowanej powierzchni materaca się położy.

I materac 3D zadanie to spełnia perfekcyjnie.

Przykładem tej nowoczesnej technologii sypialnianej jest wkład Elegance MDI 85. Wyprodukowany na bazie sojowego oleju jadalnegobez użycia freonu – wkład cechuje wysoka plastyczność i optymalnie dobrana gęstość 55kg/m3.

Materace w wykonaniu 3D to technologia dopiero wkraczająca na rynek sypialniany. Więcej szczegółów na stronie producenta, który oferuje materace wykonane w tej technologii i inne, bardziej klasyczne modele.